Antkaklis – būtinas šuns aksesuaras: kaip jį išsirinkti?

Antkaklis – būtinas šuns aksesuaras: kaip jį išsirinkti?

Dažnai sakoma, kad šuo – geriausias žmogaus draugas. Jam pasirodžius mūsų gyvenime, kartu atsiranda daugiau džiaugsmo, fizinio aktyvumo bei, žinoma, atsakomybių. Viena jų – tinkamai parinktas antkaklis. Jis reikalingas tam, kad kiekvienas pasivaikščiojimas būtų ne tik smagus, bet ir saugus jums, jūsų keturkojui bei aplinkiniams. Sužinokite, kaip ir kokį antkaklį pasirinkti savo šuniui.

Saugumui ir ne tik 

Antkaklis yra privalomas kiekvieno šuns atributas. Pirmiausia – dėl saugumo. Pasirinkus gerą, kokybišką antkaklį, prie jo saugiai pritvirtinsite pavadėlį, kuris leis kontroliuoti augintinį pasivaikščiojimo ar kelionės metu nekeliant grėsmės jam ir aplinkiniams. Dėl šios priežasties antkaklis turi būti patvarus, ne per lengvai atsegamas bei, žinoma, komfortiškas gyvūnui – nespausti, neveržti, nes ne tik bus nepatogu, bet ir šuo gali nuplikti kaklo zonoje.

Taip pat antkaklis yra puiki augintinio identifikavimo priemonė. Prie antkaklio pritvirtinę etiketę su gyvūno vardu ir jūsų kontaktais, padidinsite tikimybę lengviau jus surasti, jeigu šuo netyčia pasimestų. Kai kurie antkakliai turi įdiegtą GPS funkciją, kuri leidžia sekti augintinio judėjimą realiu metu, tad šunį apdovanoję tokiu aksesuaru tikrai būsite ramūs dėl jo buvimo vietos.

Kartais antkakliai turi specialius indikatorius, pavyzdžiui, raudonas arba žalias lemputes. Raudona signalizuoja kitiems šunų šeimininkams, kad su šiuo šuniu jūsų augintiniui geriau nežaisti (dėl saugumo ar kitų priežasčių), o kai antkaklis švyti žaliai – tiek šeimininkas, tiek jo augintinis nusiteikęs žaidimams.

ANIMU_straipsnis_apie_sunu_antkaklius1.png

Antkaklių tipai

Renkantis antkaklį, svarbu atsižvelgti į šuns veislę, dydį, svorį, charakterį ir aktyvumą. Egzistuoja keletas pagrindinių antkaklių tipų:

Plokštieji antkakliai yra labiausiai paplitusi šunų antkaklių rūšis. Jie pagaminti iš plokščios medžiaginės juostelės, pavyzdžiui, nailono, odos ar neopreno, ir gali būti įvairaus pločio bei ilgio. Plokšti antkakliai puikiai tinka kasdieniam naudojimui, t. y. pasivaikščiojimams lauke ar trumpoms išvykoms.

Martingale tipo apykaklės (dar kitaip vadinamos tiesiog martingalais) yra antkakliai, skirti šunims, kurie linkę tempti šeimininką arba išsinerti iš įprastų antkaklių. Martingalas suteikia galimybę labiau kontroliuoti gyvūną be veržimo ar smaugimo efekto.

Apynasriai dažniau yra naudojami galvijams, tačiau tam tikrais atvejais dedami ir šunims. Jie susideda iš dviejų dirželių – vienas apjuosia jūsų šuns kaklą, o kitas – snukį. Apynasrius reikėtų naudoti tik išskirtiniais atvejais, pasitarus su specialistais, nes ilgalaikėje perspektyvoje jie gali pakenkti jūsų augintiniui – šuo gali įsikasti į liežuvį, jam gali paskausti kaklą ir pan.

Droselio apykaklės, dar žinomos kaip grandininiai antkakliai, spaudžia šuns kaklą, kai jis ima stipriau tempti pavadėlį. Taip sukeliamas diskomfortas ir šuo sustoja, apsiramina. Vis dėlto, tokio tipo antkaklius (kaip ir antkaklius su spygliais) rekomenduojama naudoti tik patyrusiems dresuotojams ar treneriams, nes netinkamas grandinės naudojimas gali sužaloti keturkojį tiek fiziškai, tiek psichologiškai.

Petnešos – dar viena priemonė kontroliuoti augintinį ir išmokyti jį disciplinos. Jos gali būti naudojamos tiek kasdienių pasivaikščiojimų, tiek dresūros ar ištvermės treniruočių metu. Petnešos pranašesnės už kitus antkaklio tipus, nes net ir stipresnio truktelėjimo metu gyvūnas nėra smaugiamas.

Akivaizdu, jog šuns antkaklis – neatsiejama pasivaikščiojimų, kelionių ir treniruočių dalis. Kiekvienas iš jų atlieka skirtingą funkciją, todėl antkaklį rinktis reikėtų labai atsakingai – atsižvelgiant į augintinio individualias charakteristikas (dydį, veislę ir pan.), poreikius bei kitus niuansus. Atminkite, kad kas tinka kitam keturkojui, nebūtinai tiks jūsiškiam, tad pradėję naudoti naują antkaklį stebėkite, kaip jūsų augintinis reaguoja, kaip jaučiasi ir, esant poreikiui, jį pakeiskite arba pasitarkite su specialistais.

Metas atsinAUjinti – išrinkite patogų ir stilingą antkaklį savo šuniui iš plataus ANIMU asortimento!

Susiję įrašai

Susiję produktai

Ankstesnis
Tęsti
Loading...