Namuose apsigyveno kačiukas? Sužinokite daugiau apie jo mitybą

Namuose apsigyveno kačiukas? Sužinokite daugiau apie jo mitybą

Vienas mieliausių dalykų gyvenime – stebėti mažą, pūkuotą, po namus vaikštinėjantį katinėlį. Telefono nuotraukų galerijoje galima lengvai atsekti kiekvieną jo žingsnį, o draugams akimirksniu papasakojami juokingiausi nuotykiai. Pažįstamas jausmas? Tuomet kviečiame sužinoti daugiau apie jaunų kačiukų mitybos principus, kad jūsų bičiulis augtų sveikas, stiprus bei energingas.

Subalansuota mityba ir dėmesys maisto kokybei

Daugelis iš mūsų tikriausiai žino, kad naujagimiai visas pagrindines maistines medžiagas gauna iš motinos pieno. Vėliau, nustojus maitinti, mažylis po truputėlį yra pratinamas prie įprasto, suaugusiųjų maisto. Taip vyksta ir naminių gyvūnų pasaulyje. Kai katinėlis yra atskiriamas nuo mamos bei iškeliauja pas naujus šeimininkus, jie prisiima atsakomybę, kad mažasis pūkuotukas maitintųsi sveikai ir subalansuotai. Tinkama mityba reiškia, kad turėtų būti gaunamas reikiamas kiekis baltymų, riebalų, angliavandenių, vitaminų, mineralų. Būtent todėl svarbu atsakingai pasirinkti aukštos kokybės sausą maistą ir konservus, pritaikytus konkretaus amžiaus katėms. Atkreipkite dėmesį į vokiečių gamintojo Josera produktus, skirtus jauniems kačiukams:  Josera Kitten sausą kačių maistą, Josera Kitten Grainfree begrūdį kačių maistą bei Josera Paté paštetą katėms su vištiena.

Tam, kad jūsų mažasis draugas būtų nuolat kupinas energijos, reikėtų skirti dėmesio ir jo šėrimo grafikui. Kol kačiukas dar labai jaunas, reikėtų jį maitinti dažniau ir po truputį – kas keletą valandų, vėliau galima intervalus tarp maisto mažinti. Taip pat nepamirškite nuolat pasirūpinti, kad augintinis turėtų šviežio, švaraus vandens.

Maisto papildų svarba

Nors didžiąją dalį reikalingų medžiagų katinėlis gaus iš maisto, tam tikrais atvejais rekomenduojamas ir maisto papildų vartojimas. Pavyzdžiui, norint sustiprinti gyvūno imunitetą ar pasirūpinti tinkama sąnarių bei raumenų veikla. Be to, jauni kačiukai kartais turi problemų su virškinimu – tokiu atveju reikėtų įsigyti papildus virškinimui gerinti. Idealu visus mitybos klausimus aptarti su specialistu. Atvedę savo naująjį šeimos narį į pirmąją veterinaro apžiūrą, pasidomėkite, ar jam netrūksta jokių maistinių medžiagų, kokį maistą pasirinkti ir kokiu grafiku šerti augintinį.

Kenksmingi maisto produktai

Tos meilios akytės, kai valgote ką nors skanaus... Pažįstama? Taip, atsispirti ir nepasidalinti gardžiu kąsneliu – labai sunku, tačiau svarbu atminti, jog kai kurie žmonių valgomi maisto produktai gali būti kenksmingi gyvūnams. Katėms, kaip ir šunims, negalima duoti šokolado, vynuogių, razinų, česnakų, kofeino bei alkoholio turinčių produktų. Taip pat venkite šerti kačiukus kaulais, nes šie gali sužeisti burnos, gerklės ir skrandžio gleivinę, taip pat pakenkti virškinimui. Tiek jaunų, tiek suaugusių katinų nereikėtų girdyti karvės pienu, nes dauguma jų netoleruoja laktozės. Pienas ar jo produktai gali sukelti augintiniui viduriavimą, vėmimą, pilvo skausmus bei kitus virškinamojo trakto sutrikimus.

Jeigu atidžiai perskaitėte visus patarimus ir jų sąžiningai laikysitės, tikrai kur kas dažniau girdėsite katinėlio murkimą... O tam juk neįmanoma atsispirti!

Susiję įrašai

Susiję produktai

Loading...