Šunų mityba: kiek maisto duoti šuniui?

Šunų mityba: kiek maisto duoti šuniui?

Vienas svarbiausių sprendimų, kurį turi priimti šeimininkas – nuspręsti, kiek gramų maisto duoti šuniui kiekvieną dieną. Per dažna ar nepilnavertė mityba gali turėti rimtų pasekmių gyvūno sveikatai, todėl labai svarbu išsirinkti kokybišką sausą šunų maistą, kuris tinkamai subalansuotų mitybą. 

Kokia yra suaugusio šuns dienos maisto norma?

Kiekvienas šuo – individualus, todėl ir jo mitybos poreikiai turi būti nustatyti remiantis konkrečiomis jo savybėmis. Įprastai suaugusio šuns maisto norma atitinka 2–3 % jo kūno svorio, kuri dalijama į dvi dienos porcijas. Tačiau tai tik vienas iš daugelio veiksnių, lemiančių porcijos kiekį!

Suaugusio gyvūno ėdalo norma neišvengiamai priklauso nuo Jūsų išrinkto pašaro kokybės. Kai kurie jų yra kaloringesni nei kiti ir gali paskatinti mažiau aktyvų augintinį tukti. Priešingai daug ląstelienos turintis ėdalas sotumo jausmą sukels daug greičiau.

Visada svarbu sekti gyvūno sveikatos būklę. Prieš priimant sprendimą dėl pašaro ir mitybos įpročių, kuriuos formuosite, rekomenduojama apsilankyti pas veterinarijos gydytoją, kuris įvertins Jūsų augintinio savijautą. Pastebėjus sveikatos sutrikimų, specialistas gali skirti veterinarinę dietą, kuri palengvins ligos simptomus ar gydymo eigą. Suaugusiam, antsvorio turinčiam keturkojui gali tekti išbandyti dietinį maistą šunims, kuris turi mažiau riebalų. Alergiškų gyvūnų sveikatai pagerinti tinka hipoalerginis maistas šunims arba vieno baltymo maistas, kurie yra be įprastų alergenų ir lengviau virškinami.

Tad tiksli pašaro norma priklauso nuo keleto veiksnių: veislės, svorio, amžiaus, sveikatos būklės bei aktyvumo lygio. Išsamią šėrimo lentelę visada galite matyti ant pasirinkto ėdalo pakuotės – ten rasite tikslias porcijas pagal skirtingą svorį ir recepto kaloringumą. Jeigu vis tik kyla abejonių, Jums visada padės veterinarijos gydytojas!

Kaip maitinti šuniukus?

Pirmosiomis keturiomis gyvenimo savaitėmis jaunikliai turi būti maitinami mamos pienu arba pieno pakaitalu šuniukams. Pradėjus nujunkymo procesą, pamažu duokite sauso pašaro, išmirkytu piene ar vandenyje. Augančio gyvūno virškinimo sistema yra jautri, todėl ją gali sutrikdyti ne tik naujas ėdalas, bet ir per didelis jo kiekis, tad nujunkymo laikotarpiu rekomenduojama šerti keturis kartus per dieną.

Greitesnė jauniklių medžiagų apykaita ir didesnis augimo greitis reikalauja daugiau kalorijų, todėl, pradėjus šerti tik sausu pašaru, porcija turėtų atitikti 5–10 % kūno svorio. Gyvūnui augant, ji turėtų būti nuosekliai mažinama iki vidutinės suaugusio augintinio 2–3 % normos.

Kaip maitinti nėščią kalytę?

Kalės nėštumas taip pat yra vienas iš sveikatos rodiklių, lemiančių mitybos pokyčius. Padidėjusį kalytės energijos poreikį reikėtų patenkinti didinant pašaro kiekį po 10 % kas septynias dienas nuo penktosios nėštumo savaitės. Vaikingos kalės mityba reikalauja daug dėmesio, tad šiuo etapu vertėtų pereiti prie aukštos kokybės, maistingo bei didelės energinės vertės maisto šunims.

Daugiau energijos reikia ir laktacijos periodu. Praėjus trims savaitėms po šuniavimosi, kalės ėdalo norma gali būti 3–4 kartus didesnė nei įprastai. Padidėjusią normą rekomenduojama padalyti į tris dienos porcijas ir visada stebėti, kad šuo nepradėtų tukti.

Kiek kartų per dieną šerti šunį?

Pasirinkus tinkamą ėdalą bei apskaičiavus jo porcijas, reikia nuspręsti, kiek kartų per dieną šersite savo augintinį. Suaugusius įprasta maitinti po du kartus, o jauniklius – po tris, keturis kartus per dieną. 

Visavertė ir subalansuota mityba yra vienas svarbiausių veiksnių, lemiančių kokybišką keturkojo gyvenimą. Dėl prastos mitybos gali nusilpti imunitetas, sumažėti aktyvumas, jis gali tapti mažiau judrus, tingus, jautrus įvairioms ligoms. Kiekvieno jų mitybos poreikiai yra skirtingi, tad tik atidžiai įvertinus keturkojo sveikatos būklę, atsižvelgus į amžių, veislę ir aktyvumą, pavyks pritaikyti labiausiai tinkantį pašarą.

ANIMU gyvūnų prekių parduotuvėje rasite platų aukštos kokybės sauso pašaro ir konservų asortimentą. Nuo maisto alergiškiems šunims iki ėdalo sterilizuotiems keturkojams – mūsų parduotuvėje lengvai rasite viską, kas labiausiai tinka Jūsų augintiniui. O jeigu nesate tikri, kokį pašarą pasirinkti – palikite mums užklausą ir netrukus su Jumis susisieksime!

ANIMU – laimingam augintiniui!

Susiję įrašai

Susiję produktai

Loading...