Kačių draskyklės: kaip pasirinkti draskyklę katei?

Kačių draskyklės: kaip pasirinkti draskyklę katei?

Braižymas yra natūralus katės instinktas, kurį dažnai kompensuoja šeimininkų namų baldai. Tokiu būdu ji aštrina savo nagučius, mankštinasi, treniruoja raumenis, stuburą ir atsipalaiduoja. Suteikti tinkamas sąlygas gyvūnui augti ir išvengti nuostolių namuose gali padėti tik tinkama kačių draskyklė – bet kaip tokią išsirinkti?

Daugiaaukštės laipynės, kartoninės dėžutės, lentos ir kilimėliai – kad ir kuri iš jų Jums patiktų labiausiai, gyvūnui gali pasirodyti priešingai. Šiame straipsnyje papasakosime apie visus jų tipus, ypatumus ir trūkumus, tad išsirinkti taps daug paprasčiau!

Kartoninė draskyklė 

Tai ekonomiškas pasirinkimas kačių šeimininkams, ieškantiems to, kas būtų patvaru ir nekenksminga aplinkai. Kartoninės draskyklės nereikalauja daug priežiūros, o kai tampa nebetinkamos naudoti – gali būti išrūšiuotos į popieriaus konteinerį. Svarbu paminėti, jog kartonas susidėvi šiek tiek greičiau, tad pastebėjus ryškius nusidėvėjimo požymius – nedelskite ir pakeiskite ją nauja.

Sizalio draskyklė

Šios yra daug patvaresnės, pagamintos iš standžiai susuktų sizalio pluošto virvių. Tai gali būti nedidelis sizaliu apvyniotas stulpas arba daugiafunkcės laipynės, vietomis padengtos švelniu pliušu, su uždarais guoliais ar gultais. Laipynės katėms suteikia tik dar daugiau smagumo – taip ji gali daugiau žaisti, mankštintis, o tuo pačiu ir patenkinti savo natūralų poreikį aštrinti nagučius.

Svarbu paminėti, jog renkantis daugiaaukštę laipynę, vertėtų atkreipti dėmesį į pagrindą – jis turi būti pakankamai tvirtas, kad žaisdamas augintinis jos neapverstų. Taip pat, rekomenduojama rinktis ne mažesnį nei 50 cm stovą, kad net smulkiausias kačiukas galėtų visiškai išsitiesti.

shutterstock_1663477825.jpg

Draskymo lenta

Lentos yra kompaktiškas pasirinkimas kačiukams, mėgstantiems braižyti vertikalius paviršius. Jos gali būti įvairių aukščių, pritaikytos tvirtinti prie sofos, sienos ar kitų baldų. Kampinės draskyklės – efektyvus būdas apsaugoti jau gyvūno dėmesio sulaukusias vietas.

Klasikinio dizaino lentos dažniausiai būna pagamintos iš sizalio, todėl yra tvirtos ir puikiai tinka visuose namuose. Tai ypač populiarus pasirinkimas nedideliuose butuose ar namuose, kadangi jos visai neužima vietos.

Draskymo kilimėlis

Tai puikus pasirinkimas katėms, mėgstančioms braižyti horizontalius paviršius. Sizalio kilimėlį galima pakloti ant grindų arba pakabinti ant sienos. Įprastai jie būna įvairiausių dydžių, tad puikiai tiks bet kokio dydžio augintiniams. Jie taip pat naudingi tuo, jog kačiukas gali ne tik aštrinti nagus, bet ir pagulėti, pasirąžyti ar pasikasyti.

Draskyklės katėms su katžole

Pastebėjote, jog Jūsų išrinktas pirkinys gyvūno netraukia? Paskatinti ją galite apibarstę draskyklę su natūralia katžole, kuri tuoj pat sužadins medžioklės instinktus ir suteiks energijos! Tai vienas iš efektyvių būdų sukelti susidomėjimą ir atitraukti dėmesį nuo baldų. Kita vertus, katžolė gali patikti ne visoms katėms – juk kiekviena jų yra unikali, tad neišsigąskite, jeigu Jūsų augintinis neparodys jokių emocijų.

Taigi, prieš priimant sprendimą, svarbu įvertinti keletą dalykų: kiek vietos šiam daiktui galite skirti savo namuose, ar norite suteikti savo gyvūnui daugiau veiklos, ar tiesiog nukreipti jo dėmesį nuo braižomų baldų? O galbūt augintinis pas jus tik svečiuojasi kurį laiką ir nenorite daug investuoti?

Visus kačių reikmenis rasite ANIMU gyvūnų prekių parduotuvėje – nuo kilimėlių, lentų, iki daugiafunkcių laipynių! Plačiame asortimente tikrai rasite geriausią variantą, kuris patiks tiek Jums, tiek Jūsų keturkojui. O jeigu nesate tikri, kas labiausiai tiktų Jūsų gyvūnui – palikite mums užklausą ir netrukus su Jumis susisieksime!

ANIMU – laimingam augintiniui!

Susiję produktai

Ankstesnis
Tęsti
Loading...