Šėrimosi sezonas: kaip padėti augintiniui?

Šėrimosi sezonas: kaip padėti augintiniui?

Namuose turėti augintinį –  laimė ir iššūkis viename, nes laukia ne tik geros emocijos, šilti apkabinimai, bet ir atsakomybė, priežiūra bei nuolatinis palydovas – plaukai. Taip taip, keturkojų šeimininkai tikrai žino, ką reiškia augintinio šėrimasis. Nesvarbu, ar turite šunį, katę ar nedidelį graužiką, pavyzdžiui, triušį ar žiurkėną, šeriasi visi pūkuotieji draugai – vieni daugiau, kiti mažiau. Sužinokite, kaip galite palengvinti šį laikotarpį ne tik gyvūnui, bet ir sau.

Kodėl augintinis šeriasi?

Svarbu žinoti, kad šėrimasis yra natūralus procesas – gyvūno kūnas savaime pašalina senus ir pažeistus plaukus, taip ruošdamasis naujam sezonui. Šėrimosi dažnis bei iškrentančių plaukų kiekis priklauso nuo oro sąlygų, jūsų augintinio veislės, kailio tipo ir sveikatos būklės. Pavyzdžiui, auksaspalviai retriveriai turi storą poplaukį, todėl linkę mesti kailį visus metus! Suintensyvėjimą galima pastebėti žiemos pabaigoje–pavasario pradžioje – tuomet gyvūno kailis šviesėja ir ruošiasi vasaros karščiams.

Nors šėrimasis yra natūralus procesas, jį galima kontroliuoti – taip palengvinsite savo bei savo augintinio kasdienybę.

Šukuokite ir maudykite

Šėrimosi laikotarpiu rekomenduojama reguliariai šukuoti savo pūkuotuosius draugus – atliksite gerą darbą ir sau, ir savo augintiniui, nes pūkai bus surinkti į vieną vietą ir mažiau išplis po namus. Nors gyvūnų plaukai iškrenta savaime, tačiau specialūs šepečiai ir šukos padeda geriau pašalinti vos besilaikančius ar kailyje užstrigusius plaukelius.

Kadangi katės yra pedantiški gyvūnėliai, jos plaukų perteklių pašalina laižydamos savo kailį, todėl atsiranda rizika paspringti ar net uždusti. Be to, pūkai yra viena dažniausių kačių vėmimo priežasčių. Dėl to šėrimosi periodu patariama naudoti specialias kačių pastas, kurios tirpdo plaukų  sąvėlas patekusias į virškinamąjį traktą ir palengvina likusią neištirpdytų plaukų kelionę žarnynu.

Animu_augintinio šėrimasis-4.jpg

Dar vienas puikus būdas palengvinti šėrimosi procesą gausų slinkimą – reguliarūs vonios „malonumai“. Maudymas taip pat padeda išskalauti slenkančių plaukų perteklių, kurie ilgainiui vis tiek iškristų. Svarbu nepamiršti naudoti tinkamus šampūnus bei kondicionierius ir po maudynių keturkojį gerai nusausinti.

Stiprinkite organizmą

Gyvūno išvaizda, ypač jo kailis, tiesiogiai atspindi gaunamas maistines medžiagas arba jų trūkumą, o tinkama, visavertė mityba gali padėti išvengti pernelyg didelio šėrimosi.

Siekiant, kad jūsų augintinis turėtų sveiką odą ir spindintį kailiuką, būtina užtikrinti, kad jis gautų pakankamai omega-3 bei omega-6 riebalų rūgščių, būtinų vitaminų bei mineralų. Kitaip tariant, reikėtų rinktis tik kokybišką maistą ir, esant poreikiui, su veterinaro pagalba parinkti augintiniui tinkamus maisto papildus. Vanduo svarbus ne tik dvikojams padarams, todėl reikėtų stebėti, ar jūsų gyvūnas laka pakankamai vandens.

Jeigu augintinis sveikas, judrus ir energingas, nerimauti dėl šėrimosi tikrai neverta. Pasirūpinkite pūkų rinkikliais bei po ranka pasidėkite dulkių siurblį – viskas bus gerai!

Susiję produktai

Ankstesnis
Tęsti
Loading...