Augintinių apsauga nuo erkių: profesionalų patarimai

Augintinių apsauga nuo erkių: profesionalų patarimai

Kiekvienas šeimininkas nori, kad jo keturkojis būtų laimingas ir sveikas. Išvengti visų pavojų gal ir nepavyks, tačiau pravartu žinoti, kaip galite apsaugoti savo augintinį. Viena didžiausių grėsmių šiltuoju sezonu yra erkės – maži, tačiau klastingi voragyviai, platinantys įvairias pavojingas ligas. ANIMU gyvūnų ekspertai dalijasi, ką apie tai turėtų žinoti augintinių šeimininkai.

Grėsmė keturkojams

Mūsų kraštuose yra paplitusi nuomonė, jog žiemos sezonu erkės įminga ir tampa neaktyvios. Deja, sparčiai vykstant klimato kaitai, Lietuvoje vyrauja gana švelnus žiemos klimatas. Be to, siekdamos apsisaugoti nuo atšiaurių oro sąlygų, erkės neretai randa prieglobstį miškinguose plotuose ar krūmynuose, todėl išlieka aktyvios bei pavojingos net ir šaltuoju periodu.

Pati erkė yra gana nekenksmingas parazitas, bet jai tapus ligos nešiotoja, iš karto atsiranda didelis pavojus augintiniams, dažniausiai šunims, kurie daug laiko praleidžia lauke. Lietuvoje pagrindinė ir bene pavojingiausia erkių platinama liga yra babeziozė, kurią sukelia parazituojantis pirmuonis – Babesia canis. Kasmet ši liga nusineša gausybę keturkojų gyvybių.

Didžiausias susirgimų babezioze bumas prasideda kovo–balandžio mėnesiais ir tęsiasi iki pat vėlyvo rudens. Ligos simptomai pasireiškia maždaug per savaitę – pradžioje gyvūnas tampa vangus, dingsta apetitas, pakyla temperatūra. Pirmuonis, patekęs į organizmą, sukelia raudonųjų kraujo kūnelių irimą, tad liga gali būti nuo lengvos iki net mirtinos formos. Neoficialiais duomenimis, pasireiškus vėmimo simptomams, pakitus gyvūno šlapimo spalvai, pasireiškus kepenų ir inkstų sutrikimams net 30 % augintinių išgelbėti nepavyksta net su veterinarijos gydytojo paskirta gydymo schema.

Įsisiurbus erkei, gyvūnui atsiranda rizika susirgti ir kitomis pavojingomis ligomis: anaplazmoze, erlichioze ar borelioze (Laimo liga).

Animu_augintiniu_apsauga_nuo_erkiu.jpg

Kaip apsaugoti savo augintinį?

Jeigu taip atsitiko, kad grįžus po pasivaikščiojimo lauke, pastebėjote į jūsų gyvūno odą įsisiurbusią erkę, ją reikėtų pašalinti. Atminkite, kad daryti to bet kaip – negalima, todėl neeksperimentuokite ir nerizikuokite gyvūno sveikata. Jei erkės ištraukti nemokate – kreipkitės į veterinarijos gydytoją, kuris ne tik pašalins parazitą bei duos tolimesnius nurodymus, bet ir, esant poreikiui, pateiks gydymo schemą.

Turint reikiamų įgūdžių ir patirties, šalinimo procedūrą galima atlikti ir namuose, naudojant specialų erkių traukiklį arba pincetą. Toliau, jeigu naudojate prevencines apsaugos priemones, rekomenduojama gyvūną maždaug savaitę akylai stebėti ir pamačius bent šiek tiek pakitusią gyvūno elgseną – važiuoti į veterinarijos kliniką. Ten bus atlikti reikiami tyrimai, kurie padės nustatyti, ar įsisiurbusi erkė turėjo užkratą ir ar jis pateko į gyvūno kraujo sistemą.

Siekiant išvengti erkių pernešamų ligų, labai svarbu naudoti prevencines priemones, kurios atbaido ne tik erkes, bet ir kitus kraujasiurbius parazitus. ANIMU asortimente rasite gausybę ektoparazitinių produktų. Svarbu paminėti, kad juos galima ir net rekomenduojama kombinuoti tarpusavyje, ypač lankantis padidintos rizikos vietose.

Taip pat vertėtų savarankiškai apžiūrėti savo keturkojo kailį bei odą po kiekvieno pasivaikščiojimo, ypač jei jūsų pūkuotasis draugas pabraidė po aukštą žolę ar krūmus.

Susiję įrašai

Susiję produktai

Loading...