Kaip stiprinti augintinio imunitetą? Specialistų patarimai

Kaip stiprinti augintinio imunitetą? Specialistų patarimai

Kiekvienam šeimininkui rūpi, kad jo naminis gyvūnas būtų sveikas, judrus ir laimingas. Vis dėlto, kartais galima pastebėti, kad net ir kruopščiai rūpinantis augintiniu, lepinant jį skanėstais bei naujais žaislais, keturkojui stinga energijos, jis yra paniuręs, nenori žaisti. Taip gali nutikti dėl įvairių priežasčių nusilpus imunitetui. ANIMU gyvūnų priežiūros specialistai pataria, kaip stiprinti augintinio imunitetą ne tik po žiemos, bet ir visus metus!

Imunitetas – natūrali organizmo apsauga

Imunitetas – tai žmonių ir gyvūnų organizmo apsaugos būdas, kurio pagrindinė užduotis – išsaugoti organizmą ir apsiginti nuo to, kas jam yra genetiškai svetima: mikroorganizmų, virusų bei kitų pašalinių medžiagų. Šias apsaugines funkcijas atlieka imuninė sistema, kuriai dėl aplinkos bei kitų veiksnių (vėsaus klimato, streso, mažo gyvenamųjų patalpų ploto, prasto vėdinimo, mažo gyvūno aktyvumo, nesubalansuotos mitybos, vitaminų stokos ir kt.) sutrikus, organizmas silpsta ir prastėja bendra augintinio savijauta.

Pagrindas – subalansuota mityba

Pirmas žingsnis, kurio reikėtų imtis, siekiant sustiprinti augintinio imunitetą, yra tinkama, visavertė mityba. Svarbu, kad jūsų naminis gyvūnėlis gautų visų jam reikiamų maistinių medžiagų, vitaminų bei mineralų. Pasikonsultuokite su specialistais – veterinaras padės išsirinkti tinkamą maistą pagal augintinio veislę, amžių, dydį ir sveikatos būklę. Rinkitės tik kokybišką maistą, skaitykite produktų etiketes ir jokiais būdais gyvūno nešerkite žmonėms tinkančiais natūraliais imunitetą stiprinančiais maisto produktais: česnakais, vynuogėmis ar juodu šokoladu – šie produktai gali stipriai pakenkti jūsų keturkojui ir tuomet teks skubiai kreiptis į veterinarijos gydytoją.

Tinkami maisto papildai

Atrinkus tinkamą maistą, augintinis gaus bazinį vitaminų, mineralų ir maisto medžiagų kiekį, tačiau kaip ir mums, žmonėms, tam tikrų medžiagų gyvūnams reikia gauti papildomai. Kiek ir kokių papildų reikėtų vartoti, priklauso nuo gyvūno rūšies, aktyvumo, gyvenimo sąlygų, lepumo bei užsigrūdinimo.

Po žiemos sezono itin svarbu parinkti bendrus vitaminus imuninei sistemai.Šunų augintojams rekomenduojame išbandyti airių gamintojo „Mervue“  papildą „Multi Boost“ (skystuoju pavidalu), šunims ir katėms tinkančias latvių gamintojo „GIGI“  kapsules „Imunofil“ ar „Bachus“ produktų liniją, sukurtą inovatyvios Šveicarijos įmonės „Akses Swiss“. Joje rasite produktą šunims ir katėms „Immunity & Resistance“, taip pat mažiesiems keturkojams – šunims – sukurtą papildą „Small Healthy“.

Pavasarį taip pat rekomenduojama savo augintiniui duoti papildų su Omega rūgštimis, kurie ne tik yra naudingi imunitetui, bet ir padeda atgaivinti augintinių kailį bei odą. Vieni populiariausių ANIMU klientų pasirinkimų: papildai „GIGI“ „Skin and coat“, „Bachus“ „Hair & Skin“ bei „Mervue“ „Super coat“.

Katėms kur kas lengviau yra sušerti pastos pavidalo papildus, todėl specialiai katėms rekomenduojame vokiečių gamintojo „Bungener Pet Health“ pastas katėms pagal amžių „Essence Paste Adult“ ir „Essence Paste Junior“.

Nepamirškite pasirūpinti ir mažaisiais namų draugais – graužikais. Jiems svarbu gauti papildomo Vitamino C (ypač jūrų kiaulytėms) ir multivitaminų. ANIMU tinkle galite įsigyti prekių ženklo „Profeed“ Vitamino C ir multivitaminų skystu pavidalu.

per pievą bėgantis šuo

Judrus augintinis – laimingas augintinis

Ne visi apie tai susimąsto, tačiau augintiniui, kaip ir žmogui, labai svarbu judėti, norint palaikyti gerą fizinę ir emocinę savijautą. Reguliarus fizinis aktyvumas gali padėti sustiprinti gyvūno imunitetą, pagerinti kraujotaką, sąnarių funkcijas bei sumažinti stresą. Pavyzdžiui, šuns aktyvumą galite užtikrinti ne tik išeidami su juo pasivaikščioti lauke, bet ir užsiimdami su juo namuose ar lankydami specialias gyvūnų treniruotes. Tik reikėtų atsiminti, kad kiekvienas atvejis – individualus, tad svarbu atsižvelgti į tai, koks yra gyvūno poreikis judėti pagal jo rūšį, veislę ir kitus kriterijus.

Komfortiška aplinka ir tinkamas poilsis

Jei norite, kad jūsų pūkuotasis draugas būtų kupinas energijos bei visuomet pasiruošęs žaisti, turite užtikrinti, kad jis namuose jaustųsi saugiai, komfortiškai ir gerai pailsėtų. Tinkamas miegas yra būtinas bendrai augintinio sveikatai bei imunitetui: miego metu vyksta raumenų bei audinių regeneracijos procesai, nurimsta mintys – viskas vyksta panašiai kaip ir pas mus, žmones. Kaip užtikrinti kokybišką augintinio poilsį? Leiskite jam ramiai pabūti aplinkoje, kurioje nėra triukšmo ar kitų dirgiklių, suteikite patogią miego vietą (guolį) bei neblaškykite jo poilsio. Pailsėjęs augintinis ne tik geriau jaučiasi, bet ir geriau elgiasi – yra ramesnis, ne toks išsiblaškęs.

Kaip teigė A. de Sent-Egziuperi, „mes esame atsakingi už tuos, kuriuos prisijaukinome“, tad nepamirškime stengtis, kad mūsų augintiniai visuomet būtų sotūs, sveiki ir laimingi!

Susiję įrašai

Susiję produktai

Loading...