Maistas šunims: koks sausas šunų maistas geriausias?

Maistas šunims: koks sausas šunų maistas geriausias?

Geriausio maisto šunims paieška gali būti varginanti: kaip rasti tai, kas būtų skanu ir sveika Jūsų augintiniui? Turime pripažinti – tinkamo sauso šunų maisto pasirinkimas yra daugiau nei spontaniškas sprendimas užbėgus į parduotuvę. Tačiau tam, kad Jūsų augintinis gyventų sveiką ir laimingą gyvenimą, nereikia būti veterinarijos specialistu – užtenka žinoti keletą esminių dalykų, kurie padės priimti sprendimą.

Šunų maistas: pagal gyvenimo etapą

Skirtingiems gyvūno gyvenimo etapams reikalingas skirtingas maistinių medžiagų ir kalorijų kiekis. Rinkitės tokį pašarą, kuris atitiktų Jūsų augintinio amžių: sausas maistas šuniukams, suaugusiems ir senyviems šunims.

Dėl spartaus augimo, šuniukų maistas turi būti gausesnis baltymų nei suaugusių. Tam, kad jų kaulai ir dantys sveikai vystytųsi, naudinga rinktis ėdalą, kurio sudėtyje būtų išskirtas kalcis šunims.

Kiek kitokie yra senjorų mitybos poreikiai. Vyresnio amžiaus keturkojams dažnai pritaikomas šunų maistas jautriam virškinimui, kuris įprastai yra gausus imuninę sistemą palaikančių antioksidantų, tokių kaip vitaminai C ir E. Senjorams ypač naudingi chondroitinu ir gliukozaminu papildyti pašarai, kurie gali palengvinti sąnarių skausmą ir pagerinti mobilumą.

Svarbu atsižvelgti ir į tai, koks Jūsų gyvūno gyvenimo būdas: galbūt tai darbinis ar sportinis šuo? Aktyviems gyvūnams naudinga daug baltymų turinti dieta, kuri suteikia pakankamai energijos. Priešingai mažiau aktyviems ir antsvorio turintiems keturkojams rekomenduojamas mažiau kalorijų turintis dietinis maistas šunims, kuris padės išvengti dar didesnio nutukimo ir apsirijimo problemų.

Šunų maistas: pagal sveikatos būklę

Jei Jūsų šuo turi kokių nors sveikatos problemų, svarbu pasirinkti specialiai pritaikytą pašarą, galintį šias problemas palengvinti. Jeigu pastebėjote, kad Jūsų augintinio sveikata suprastėjo – nedelsdami kreipkitės į veterinarą, kuris suteiks visą reikalingą pagalbą ir informaciją.

Jautrų virškinimą turintiems gyvūnams įprasta rinktis ribotą ingredientų kiekį turinčią vieno baltymo dietą šunims ar lengvai virškinamą pašarą. Vertėtų ieškoti ėdalo, kuriame būtų skrandžio neapsunkinančių ingredientų: vištienos, kalakutienos, žuvies, valgomųjų batatų, avižų ir žarnyno veiklą palaikančių probiotikų.

Alergiškiems augintiniams įprastai puikiai tinka hipoalerginis maistas šunims, kurio sudėtyje nėra įprastų alergenų: vištienos, jautienos, kiaušinių, kviečių, kukurūzų ir kitų. Šio tipo pašaras gali padėti sumažinti alergijos simptomus, tokius kaip niežulys ar virškinimo sutrikimai.

ANIMU_sausas%20maistas3.jpg

Šunų maistas: pagal ingredientų kokybę

Šunų mitybai naudingi kokybiški gyvūninės kilmės baltymai: vištiena, jautiena, ėriena, elniena, žvėriena ar žuvis. Kuo didesnis lengvai virškinamų baltymų kiekis – tuo geriau augintinis aprūpinamas aminorūgštimis, padedančiomis palaikyti gerą sveikatą. Taip pat, etiketėse ieškokite ir kokybiškų, neskaldytų grūdų: rudųjų ryžių, grikių, miežių ar avižų. Šios sudedamosios dalys suteiks energijos, skaidulų ir papildomų vitaminų.

Nors mėsa įprastai sudaro didžiąją dalį šunų mitybos, vertėtų nepamiršti vaisių ir daržovių. Morkos, valgomieji batatai, mėlynės, brokoliai, cukinijos – šie ingredientai ne tik suteiks vitaminų bei mineralų, bet ir padės palaikyti sveiką virškinimo sistemą!

Ko negalima šunims? Specifinių poreikių ar alergijų neturintiems gyvūnams rekomenduojama vengti mažos energinės vertės ingredientų: kukurūzų, kviečių, sojos, dirbtinių konservantų ir dažiklių. Šie produktai nėra pavojingi, tačiau ypač dažnas jų vartojimas gali apsunkinti virškinimą.

Šunų maistas: pagal veislės dydį

Ne ką mažiau svarbus veiksnys yra Jūsų augintinio dydis. Didelių ir mažų šunų mityba yra skirtinga, todėl pasirinkę tinkamą pašarą užtikrinsite, jog gyvūnas gautų pakankamą kalorijų ir kitų medžiagų kiekį.

Mažų veislių šuniukų medžiagų apykaita įprastai yra greitesnė ir kūnas sunaudoja daugiau energijos, todėl svarbu jiems suteikti daugiau kalorijų. Priešingai didelių veislių šunys – auga lėčiau, jų medžiagų apykaita yra lėtesnė, todėl ir kalorijų jiems reikia mažiau. Svarbu ir tai, jog nuo veislės dydžio priklauso ir granulės, kurios atitinka augintinio žandikaulio ir dantų dydį.

Kaip žinoti, kuris ėdalas tinka Jūsų augintinio veislei? Daug ir ilgai mąstyti nereikės – šią informaciją gamintojai dažniausiai nurodo aiškiai ant pakuotės. Užteks tik atidžiai paskaityti prekės aprašymą! :)

Šunų maistas: pagal Jūsų biudžetą

Kiekvienas šeimininkas nori, kad jo augintinis būtų sveikas ir laimingas, tačiau dažnai pamirštame, jog visa tai stipriai priklauso nuo mūsų pačių pasirinkimų. Nors ir norisi rinktis tai, kas draugiška piniginei, svarbu prisiminti, jog ne visada žemiausios kainos produktai bus naudingi Jūsų gyvūnui. Auštos kokybės pašaras – tai investicija į Jūsų augintinį, kuri padės išvengti įvairių ligų, alergijų ir daugelio kitų problemų ateityje.

ANIMU gyvūnų prekių parduotuvėje rasite gerą kainos ir kokybės santykį atitinkančio maisto, kuris užtikrins laiminga Jūsų augintinio gyvenimą! Čia galite įsigyti visame pasaulyje žinomų, aukščiausios kokybės gamintojų produktų: Josera šunims, Brit, Royal Canin, Carnilove, Acana maisto šunims ir dar daug kitų. Visą maisto šunims asortimentą rasite čia! 

Turite klausimų? Mes mielai padėsime išsirinkti tai, kas labiausiai tiktų Jūsų augintiniui – palikite mums užklausą ir netrukus su Jumis susisieksime!

ANIMU – laimingam augintiniui!

Susiję įrašai

Susiję produktai

Ankstesnis
Tęsti
Loading...