Gyvūnų priežiūra vasarą: kaip padėti atsivėsinti šunims ir katėms per karščius?

Gyvūnų priežiūra vasarą: kaip padėti atsivėsinti šunims ir katėms per karščius?

Nors šiluma ir saulės gausa teikia daug džiaugsmo, per didelė kaitra gali sukelti ir rimtų sveikatos sutrikimų. Karštis gali turėti įtakos tiek žmonėms, tiek mūsų mažiesiems augintiniams ir gana stipriai apkartinti atostogų malonumus.

Augintinių perkaitimas

Stiprios kaitros metu pavojus gali grėsti visiems augintiniams, tačiau ypatingą priežiūrą vertėtų suteikti ilgą, tankų kailį turintiems gyvūnams, taip pat senyviems, antsvorio ar širdies sutrikimų turintiems augintiniams. Pirmieji perkaitimo simptomai gali pasireikšti augintinio vangumu, intensyviu lekavimu, gausiu seilėtekiu. Stipresnį šilumos smūgį galima pažinti pastebėjus viduriavimą, vėmimą, traukulius, koordinacijos sutrikimą ar augintiniui netekus sąmonės. 

Kaip išvengti augintinio perkaitimo?

Štai keletas patarimų ir priemonių, padėsiančių išvengti šuns perkaitimo vasaros sezonu:

1. Tiekite pakankamai šalto, geriamo vandens. Vasaros sezonu rekomenduojama namuose laikyti net keletą vandens dubenėlių ir juos reguliariai papildyti. Atkreipkite dėmesį, jog dubenėliai turi būti pavėsyje ir nepasiekiami tiesioginių saulės spindulių.

2. Naudokite vėsinančius kilimėlius. Tai puikus būdas padėti augintiniams atsivėsinti. Šie specialiai sukurti vėsinantys kilimėliai augintiniams yra užpildyti aplinkai ir gyvūnams saugiu geliu, kuris reaguoja į spaudimą ir palaiko keliais laipsniais žemesnę nei aplinkos temperatūrą.

animu-kaip-padeti-augintiniams-atsivesinti-vasara.png

3. Sukurkite kuo daugiau šešėlių. Jeigu augintinis daug laiko praleidžia kieme, rekomenduojama pastatyti kuo daugiau stogelių, skėčių ar naminiams gyvūnėliams skirtų palapinių, kurios apsaugotų nuo tiesioginių saulės spindulių.

4. Naudokite vėsinančius žaislus. Tai specialūs vėsinantys žaislai šunims, kuriuos galima užpildyti vandeniu ir užšaldyti šaldymo kameroje. Tokie guminiai žaislai ne tik padeda atsivėsinti, bet ir yra naudingi augintinio dantims bei dantenoms.

5. Venkite pasivaikščiojimų pačiame dienos įkarštyje. Rinkitės pasivaikščiojimus ryte ar vakare, kai temperatūra yra šiek tiek žemesnė. Tai ypač svarbu, kadangi karštas asfaltas ar smėlis gali nudeginti augintinio letenėles.

6. Karščiausiu dienos metu laikykite augintinius patalpose. Būtinai įsitikinkite, kad aplinka yra gerai vėdinama ar vėsinama oro kondicionieriumi.

7. Išvykos metu nepamirškite kelioninės gertuvės augintiniams. Keliaujant labai svarbu turėti specialias, gyvūnams skirtas gertuves, iš kurių būtų patogu pagirdyti augintinį bet kuriuo metu. ANIMU rasite įvairių kelioninių gertuvių augintiniams su skirtingo dydžio talpomis vandeniui ir kompaktiškais dubenėliais. 

8. Visada stebėkite savo augintinių sveikatos būklę. Jeigu pastebėjote perkaitimo požymių, nedelsdami padėkite augintiniui atsivėsinti ir, jeigu reikia, skubiai kreipkitės į veterinarijos gydytoją.

Tam, kad atostogos būtų ramios ir malonios – iš anksto pasirūpinkite specialiomis vasaros prekėmis šunims ir katėms, kurios padės atsivėsinti ir pravers keliaujant su augintiniu. Skirkite pakankamai laiko pasiruošti ir pasirūpinti savo bei gyvūno sveikata ir ramiai mėgaukitės vasariškais džiaugsmais! 

Susiję įrašai

Susiję produktai

Loading...