Į namus atvyksta augintinis? Pasiruoškite tinkamai priimti naują šeimos narį

Į namus atvyksta augintinis? Pasiruoškite tinkamai priimti naują šeimos narį

Namuose netrukus apsigyvens augintinis? Tikimės, kad poreikį bei galimybę priglausti naują draugą įvertinote itin atsakingai, o dabar – laikas tinkamai pasirengti jo atvykimui. Nesvarbu, auginsite šunį, katę, papūgėlę ar driežiuką, pasiruošti reikia tam, kad gyvūnas lengviau adaptuotųsi prie naujos aplinkos, jaustųsi jaukiai ir saugiai. Dalinamės patarimais, ką svarbu žinoti prieš priimant į namus naują gyventoją.

Susipažinkite su gyvūno rūšies / veislės ypatumais

Prieš pirmą kartą auginant tam tikros rūšies, tipo ar veislės gyvūną, derėtų pasidomėti jo charakterio, gyvenimo būdo ypatybėmis, mitybos bei sveikatos klausimais. Be to, kai kurios augintinių veislės gali turėti specifinių poreikių, į kuriuos būtina atsižvelgti, tad, kaip dažnai mėgstama sakyti, gūglas visagalis – nebijokite paieškoti informacijos internete, knygose, taip pat galite iš anksto pasikonsultuoti su specialistais.

Būtina saugi aplinka

Daugelis iš mūsų tikriausiai jaustų išgąstį, jei būtų neperspėjus nuvežti į niekada nematytą vietą ir apgyvendinti su naujais žmonėmis, kurie yra visai nepanašūs į mamą ar tėtį. Lygiai taip pat ir augintiniui reikia laiko priprasti prie naujų namų bei naujų šeimininkų, todėl svarbu sukurti jam saugią, jaukią erdvę, kurią jis galėtų po truputį tyrinėti. Vis dėlto, nors dėmesys ir meilė – tai, kuo norisi gausiai apsupti savo naująjį šeimos narį, skubėti nevertėtų – palikite augintiniui asmeninės erdvės, kad šis po truputį apsiprastų.

Nepamirškite pasirūpinti ir fiziniu augintinio saugumu, ypač jei jis yra dar mažas: paslėpkite daiktus, kuriuos galima pažeisti, sugriaužti, į saugias vietas padėkite laidus, elektronikos prietaisus. Augalus laikykite gyvūnui nepasiekiamose vietose, kad šis neapsinuodytų jų paragavęs.

ANIMU_straipsnis_apie_naujo_augintinio_atvykima.jpg

Reikiamų daiktų sąrašas

Prieš augintiniui apsigyvenant jūsų namuose, rekomenduojama pasiruošti keletą svarbiausių daiktų, kurie užtikrins, kad būtų patenkinti svarbiausi jo poreikiai:

maisto ir vandens talpos,
maistas ir skanėstai,
dėžė, transportavimo boksas,
maisto ir vandens talpos,
maistas ir skanėstai,
dėžė, narvas ar guolis,
tualetas ir kraikas, šienas ar kt. medžiagos jam užpildyti,
pavadėlis, antkaklis (šuniui ar katei),
žaislai,
higienos reikmenys (šepetys, šampūnas ir kt.)

Pasirūpinkite skiepais ir čipu

Gyvūnėliui jau atvykus į namus, suplanuokite susitikimą su patikimu veterinarijos gydytoju, kad atliktumėte profilaktinę augintinio apžiūrą, aptartumėte vakcinacijos, sterilizacijos ir čipo klausimus. Svarbu atminti, kad kol kačiukas ar šuniukas nepaskiepytas, negalima jo vesti į lauką – tai gali būti pavojinga dėl įvairių lauke tvyrančių bakterijų bei dar silpno augintinio imuniteto.

Skirdami pakankamai laiko pasiruošti priimti naują šeimos narį, užtikrinsite ramybę ir lengvesnę adaptaciją tiek sau, tiek savo pūkuotajam, plunksnuotajam ar žvynuotajam draugui. Reikiamas priemones ir gausybę naudingos informacijos rasite animu.lt!

Susiję įrašai

Susiję produktai

Ankstesnis
Tęsti
Loading...