Kelionė su augintiniu: patarimai ir būtini daiktai

Kelionė su augintiniu: patarimai ir būtini daiktai

Turbūt pritarsite, jog mūsų keturkojai ne visada džiaugiasi tolimomis kelionėms, išvykoms ir staiga pasikeitusia aplinka. Nors šunims paprastai patinka tyrinėti naujas vietas, ilgos kelionės juos taip pat gali varginti. Su katėmis situacija kiek sudėtingesnė – įprastai šios namų karalienės pirmenybę teikia stabilumui ir rutinai, o aplinkos pokyčiai joms kelia ypač didelį nerimą ir stresą.

Tačiau jei nusprendėte vis dėlto keliauti su augintiniu – labai svarbu pasiruošti taip, jog kelionė teiktų džiaugsmą visiems jos dalyviams.

Kaip pasiruošti kelionei su augintiniu?

1. Apsilankykite pas veterinarijos gydytoją

Prieš kelionę rekomenduojama augintinį nuvežti pas veterinarą, kuris patikrintų jo sveikatą ir įsitikintų, jog buvo atlikti visi būtini skiepai. Jei planuojate keliauti už Lietuvos ribų, gyvūnas turi būti su implantuota mikroschema, turėti galiojančią vakciną nuo pasiutligės ir Europos gyvūno augintinio pasą. Daugiau apie keliamus reikalavimus keliaujant su augintiniu po Europos Sąjungos šalis galite sužinoti Oficialioje Europos Sąjungos svetainėje.

2. Planuokite nakvynę ir ekskursijas gyvūnams draugiškose vietose

  • Įsitikinkite, jog pasirinktame viešbutyje galima apsistoti su gyvūnais. Atkreipkite dėmesį į tai, jog dažnai viešbučiuose augintiniams taikomi papildomi mokesčiai ar šunų dydžio apribojimai.
  • Viešbutyje ar kitoje nakvynės vietoje nepalikite gyvūno be priežiūros. Daugelis šunų ir kačių, palikti vieni svetimoje vietoje, dėl streso yra linkę žymėti teritoriją, sugadinti baldus ar daiktus.

3. Pasirinkite saugų ir patogų transportavimo krepšį ar narvą

Tam, kad augintinis kelionėje jaustųsi saugiai ir patogiai, geriausias pasirinkimas – patogus transportavimo narvas ar krepšys. Tiek važiuojant automobiliu, tiek skrendant lėktuvu, narvas užtikrins augintiniui saugią aplinką. Rinkdamiesi narvą įsitikinkite, jog gyvūnas jame galėtų laisvai atsistoti, apsisukti ir atsigulti. Atkreipkite dėmesį, jog maži šunys saugiau jausis nedideliame ir minkštame transportavimo krepšyje, kuris apsaugos juos nuo kritimų, smūgių ir kitų kelionės metu galinčių nutikti nelaimingų atsitikimų.

Papildykite narvą ar krepšį mėgstamiausiu augintinio žaislu ar namais kvepiančiu užtiesalu – visa tai sukurs didesnį saugumo ir jaukumo jausmą nepažįstamoje aplinkoje.

Svarbu! Niekada neleiskite gyvūnui išlipti iš transportavimo krepšio ar narvo be antkaklio ir pavadėlio. Dėl staiga pasikeitusios aplinkos jis gali išsigąsti, pasimesti ir pabėgti. Taip pat, kelionių metu būtinai pasirūpinkite antkakliu su identifikavimo ženkleliu – augintinio ir šeimininko vardais, telefono numeriu.

Ką pasiimti keliaujant su augintiniu?

1. Maistas ir vanduo

Svarbu nepamiršti, koks yra įprastas augintinio valgymo laikas ir būti pasiruošus reikiamą kiekį įprasto maisto. Tinkamas pasiruošimas sumažins galimas mitybos problemas kelionių metu, tokias kaip žarnyno, virškinamojo trakto sutrikimai ar alergijos. Taip pat, svarbu užtikrinti prieigą prie gėlo vandens. Tam, kad pamaitinti ir pagirdyti augintinį būtų paprasta ir patogu, pasirūpinkite specialiais kelioniniais dubenėliais ar kelionine gertuve šunims. Minkšti, lengvi, sulankstomi dubenėliai bus patogūs nešiotis ir puikiai tilps bet kokiame krepšyje, o kelioninė augintinio gertuvė puikiai tiks kai augintinis ištrokš automobilyje ar kitoje uždaroje vietoje.

2. Priemonės stresui mažinti

Ilgos kelionės, naujos vietos, triukšmas, perkūnija ir minios žmonių gali sukelti gyvūnui stiprų baimės ir nerimo jausmą. Tokiu atveju svarbu turėti priemonių, mažinančių stresą. Sumažinti gyvūno nervinę įtampą ir nerimą gali padėti iš anksto pradėti vartoti papildai nuo streso šunims ir katėmsraminanti pasta.

3. Augintinio guolis ir mėgstamiausi žaislai

Tam, kad augintinis jaustųsi saugiau ir ramiau, į kelionę kartu pasiimkite mėgstamiausius kačių ir šunų žaislus bei augintinio guolį. Gerai pažįstami daiktai ir kvapai padės augintiniui greičiau prisitaikyti prie svetimos aplinkos. Be to, mėgstamas šuns žaislas pradžiugins ir padės atsipalaiduoti po įspūdžių gausios dienos.

4. Priemonės nuo perkaitimo augintiniams

Jei keliaujate su augintiniu pačiame vasaros įkarštyje, pasirūpinkite vėsinančiomis priemonėmis šunims ir katėms. Įrenkite jam vėsią poilsio vietą su vėsinančiu kilimėliu, uždėkite vėsinančią liemenę, suteikite galimybę maudytis ir vengti veiklos karščiausiu paros metu. Daugiau apie tai, kaip padėti augintiniui atsivėsinti per karščius, skaitykite kitame mūsų straipsnyje.

Kaip apsaugoti augintinį nuo parazitų?

Kelionės metu ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas ir augintinio apsaugai nuo parazitų. Naudokite veterinarijos gydytojo rekomenduotus antiparazitinius produktus: tabletes nuo erkių šunims, katėms, lašelius ar antkaklius. Reguliariai tikrinkite augintinio kailį, ypač po pasivaikščiojimų gamtoje. Taip pat, rekomenduojame pasirūpinti priemonėmis, padedančiomis ištraukti erkės.

animu-kelione-su-gyvunu-patarimai-vesinantis-kilimelis.jpgViskas, ko gali prireikti keliaujant su augintiniu

Kelioninė gertuvė šunims ir katėms – tai patogus butelis kelionėms kartu su vandens talpa ir dubenėliu.

Kelioniniai dubenėliai šunims ir katėms– sulankstomi, minkšti ir lengvi dubenėliai, puikiai telpantys krepšiuose ar rankinėse.

Automobilio sėdynių užtiesalas šunims – patvarus ir neperšlampantis užtiesalas, atpsaugantis automobilio sėdynes nuo plaukų, nešvarumų, įbrėžimų.

Gelbėjimosi liemenė – padės augintiniui nepavargti plaukiojant ežere ir leis ilgiau vėsinti kūną vandenyje.

Vėsinantis kilimėlis ir žaislai – puikiai pravers ne tik kelionių metu, bet ir karštomis vasaros dienomis lauke ar namuose.

Dar daugiau priemonių, reikalingų keliaujant su augintiniais, rasite paspaudę štai čia. 

Susiję įrašai

Susiję produktai

Ankstesnis
Tęsti
Loading...